Měli jste nehodu? Požadujte odškodnění

Vzhledem k počtu vozů na silnicích nemusí být nehoda nic neobvyklého. Samozřejmě mluvíme o situaci, kdy ji nezaviníte vy, ale někdo jiný. Nejenom, že v takovém případě požadujete po viníkově pojišťovně zaplacení škody na voze. Nezapomínejte také na to, že máte nárok také na odškodnění po dopravní nehodě. Získat ho nemusí být tak jednoduché, když ho budete požadovat sami. Proto je vhodné využít profesionální pomoc.

Kdy máte nároky na odškodnění při dopravní nehodě?

Uveďme si to nejdůležitější, jelikož mnoho lidí vůbec neví, co mohou v daném případě požadovat, a proč, když se podíváme na hlavní výčet nároků, tak sem patří:

  • Náhrada za způsobenou bolest
  • Náhrada za ztížení uplatnění, nebo za trvalé následky
  • Náhrada zas ztrátu výdělku

To vše ale mohou doplnit i účelné náklady spojené s léčbou, vynaložené prostředky za ošetřování a řada dalších věcí. Nic z toho pochopitelně není zdarma a vaším právem je snaha získat dané peníze od viníka nehody.

Kdo vám může pomoci? Je to Spolek na ochranu práv poškozených

Právě ten je neziskovou organizací, jejímž cílem je pomáhat. Jak přesně? Primárně je to poradenství, se kterým bude spojeno popsání vaší situace a to, na co máte, nebo nemáte nárok. Vše může pochopitelně vyústit i v pomoc spojenou se zastoupením týmem advokátů. Přece jenom, s někým zkušeným za zády se odškodnění vymáhá mnohem lépe.

Proč spolek kontaktovat?

Jelikož vám pomůže nejenom při odškodnění při dopravní nehodě, ale bude dobrou volbou i ve chvíli, kdy budete požadovat psychickou a jinou pomoc, nebo ve chvíli, kdy budete potřebovat zdravotní pomůcky, které bude možné si zdarma vypůjčit. Autonehoda není nic příjemného a tak je dobré vědět, že když potká i vás, bude zde někdo, na koho se můžete nejenom obrátit, ale že zde bude také někdo, koho budete moci požádat o pomoc. A to jednoduše a hlavně kdykoliv.