Nezapomenutelný zážitek – dovolená ve stylové roubence

Srub nebo roubenka? Obě slova jste již zcela jistě slyšeli. Jedná se o tradiční dřevěné stavby, se kterými se lze setkat již po staletí. V současné době patří mezi oblíbené alternativy rodinných domů či ubytování během dovolené. Víte, v čem se liší? Na první pohled je patrný rozdíl v jejich konstrukci, sruby se staví z kulatiny, roubenky z hranolů. Dalším rozdílem je také to, že zatímco sruby bývaly typické především pro severní Evropu, roubenkami bylo poseté podhůří českých hor. Pokud přemýšlíte, jaké to asi mohlo být v roubence žít, vyrazte na prodloužený víkend či dovolenou do Jeseníků. 

Relax uprostřed panenské přírody

Jeseníky jsou místem, kde se dodnes zachovalo mnoho původních roubených chalup a zároveň se zde staví i roubenky nové, které v sobě originálním způsobem kombinují tradici a historii s moderním komfortním bydlením dvacátého prvního století. Právě takové nabízí ubytování Kouty nad Desnou-Jeseníky, nový rekreační areál s nadstandardními službami, který se nachází v samém srdci Jeseníků uprostřed krásné čisté přírody. V areálu se navíc kromě roubených chalup nachází také wellness vybavení, jako například vyhřívaný bazén a vířivka. Samozřejmostí je poté dětské hřiště, které se v zimě proměňuje na malou dětskou sjezdovku. 

Nevšední ubytování pro všechny

Místo je skvělou volbou pro milovníky pěší turistiky i horských kol, neboť v jeho okolí se nachází nespočet značených turistických tras či cyklostezek pro horská kola. V zimě je pak rájem pro běžkaře i pro ty, kteří dávají přednost sjezdovému lyžování, pět set metrů od areálu se nachází nástupní stanice vleku. Roubenka nabízí komfortní ubytování až pro šestnáct osob, v jejím přízemí se nachází kuchyň a společenský pokoj se stylovým krbem, v podkroví poté několik ložnic. Roubenky představují skvělou možnost netradičního ubytování pro letní i zimní dovolenou, pro zamilované páry, rodiny s dětmi i skupiny přátel. 

Roubenky Annaberg – Petr Nimmrichter / +420 777 121 043 / info@ubytovanikouty.com