Problémy s dluhy? Zákonné oddlužení vám pomůže

Dostat se do dluhů dnes není nic výjimečného. Stačí si neuváženě vzít několik úvěrových produktů, následně dojde k výpadku příjmu a problém je na světě. Naštěstí se nejedná o neřešitelnou situaci. Už několik let funguje možnost využít zákonné oddlužení. Jedná se o cestu, pomocí které může dojít ke splacení, stejně jako smazání vašich dluhů. Výsledkem toho všeho je, že opět vejdete do života s čistým štítem.

Komu je oddlužení určeno?

Dá se říci, že dnes v podstatě každému, kdo má se svými závazky problémy. Mluvíme samozřejmě o fyzických osobách, jelikož v případě firem je nutné postupovat zcela jinak. Podíváme-li se na konkrétní požadavky, které ukládá zákon, potom se jedná o tyto:

  • Nutnost mít alespoň dva věřitele a být v prodlení se splátkami
  • Nutnost zvládnout během pěti let splatit alespoň 30 procent dluhů
  • Nutnost mít zaměstnanecký příjem, či jiný zdroj finančních prostředků

Jak vše proběhne? Velmi jednoduše

Pokud si říkáte, že takové řešení dluhů může být i pro vás, jen dobré se podívat také na to, jak vše proběhne. Bez čeho se neobejdete, je podání žádosti na příslušný soud. Dnes už na to nemusíte být sami. Je mnoho firem, které se na osobní bankrot specializují a které vám pomohou s vyplněním a podáním. Poté už stačí jenom schválení a máte jistotu, že své dluhy začínáte řešit.

Výhod je více než dost

Insolvence může přinést i řadu výhod. Jednu jsme už zmínili, a to takovou, že stačí uhradit jenom 30 procent závazků a vyjdete s čistým štítem. Další výhodou je i to, že v souvislosti s oddlužením dojde také k zastavení exekuce. Dále nezapomínejte na to, že výhodou je až pětiletý splátkový kalendář, který vám dá dostatek času na to, abyste své dluhy hradili a přitom nijak neohrozili váš rodinný, nebo i osobní rozpočet.