Kvalitní stavebnice podporují rozvoj dítěte. Jak?

Když dítěti pořídíte stavebnici, tak ji bude vnímat jako zajímavou hračku, kterou ještě nemá a která ho může na delší hodiny zabavit. A to je plus i pro vás rodiče. To ale není jediným důvodem, proč dětem stavebnice pořídit dokážou totiž podpořit i rozvoj vašeho potomka. Nevěříte? Podívejte se s námi na to, v jakých oblastech dokážou pomoci.

Zručnost

Na čem jsou stavebnice založeny? Samozřejmě na tom, že je třeba z jednotlivých dílů sestavit finální věc. Je tedy jasné, že je k tomu potřeba dostatek zručnosti. Pokud ji vaše dítě nemá tolik, právě díky pravidelnému skládání ji může získat. A to se mu bude hodit i kdykoliv v pozdějším životě. Právě manuální zručnost je ve vývoji každého člověka velmi důležití. Tak proč ji nepodpořit formou hry?

Schopnost přemýšlet

S každou stavebnicí jsou spojeny i různé návody, které pomohou k tomu, aby mohla vzniknout konkrétní věc. A právě podle návodu by měl váš potomek postupovat. Nejenom, že přesně sestaví to, co chce, ale také tím rozvíjí svůj mozek. Tedy schopnost přemýšlet. V tomto případě nad tím, jaký díl patří na které místo.

Trpělivost

Stavebnice může dítě zabavit i na dlouhé hodiny. I takovou dobu může trvat, než z ní sestaví něco náročnějšího. A protože zájem dotáhnout věc do konce je u dítěte velký, docílíte jako rodič toho, že u dítěte podpoříte jeho trpělivost. Tedy vlastnost, která mu podvědomě říká, že jsou věci, které nelze mít hned a tak je a bude vždy nezbytností na ně nějakou dobu přece jenom počkat.

Fantazii

Ne vždy je nutné u stavebnic postupovat podle návodu. V tom je jejich jedinečné kouzlo. Proto zaujmou mnoho dětí. A jak to potěší vás jako rodiče? Můžete mít jistotu v tom, že váš potomek výrazně rozvíjí svou fantazii. Jak? Tím, že si ve své mysli představí konkrétní věc a následně se podle své předlohy v hlavě snaží o její postavení.

Exit game v Praze

Slyšeli jste už pojem exit game, nebo též úniková hra? Pokud ne, a zároveň hledáte formu netradiční a v poslední době velmi oblíbené zábavy, potom čtěte dále. Únikové hry jsou aktuálně velmi zajímavou možností, jak trávit volný čas. Jsou založeny na principu týmové spolupráce, využití důvtipu, stejně jako na nutnosti všímat si různých detailů a přemýšlení. Jednou z takových je i úniková hra Door Z, o které můžeme říci, že patří mezi jednu z nejzajímavějších a také nejlepších v Praze. Kdo ji může zkusit? V podstatě každý, a to ať už hledáte zábavu s partou přátel, nebo vymýšlíte teambulding pro kolegy. Stačí dát dohromady 2 – 5 členný a zarezervovat si den a čas.

Co vás čeká?

Podívejte se společně s námi také na to, co konkrétně vás čeká. Nebojte se, nebudeme vám prozrazovat konkrétní detaily ze hry, které by vám nejenom daly výhodu oproti jiným hráčům, ale také by vás připravily o zábavu. Tato exit game v Praze aktuálně nabídne hned dvě možnosti her, tedy příběhů, které mají podtitul Hanebný pancharti a Loupež v Monaku. Jakou si zkusíte, to je na vás. Na každou z nich budete mít přesně 60 minut, během kterých bude třeba plnit jednotlivé úkoly, které vám pomohou najít cestu ven. Troufnete si?

Užívejte si příběh, jehož jste součástí

I když se jedná jenom o pouhou hru, většina účastníků, úspěšných i neúspěšných se shodla na tom, že během pár desítek vteřin dokonale propadnete danému příběhu, ve kterém hrajete hlavní roli. Vaším cílem se stane jediná věc – uniknout. K samotné atmosféře výrazně přispívají nejenom propracované příběhy, ale i dokonalé kulisy a pomůcky, stejně jako tematická hudba. I proto můžeme říci, že úniková hra Door Z dnes patří mezi jednu z nejlepších, které nejenom v Praze, ale v celé republice jsou.

Proč jsou flash hry pro kluky stále oblíbenější?

O flash hrách jistě už slyšel každý, stejně jako se najde i celá řada lidí, kteří je velmi často a velmi aktivně hrají. Jsou totiž spojeny s hlavně s bohatým výběrem. Pokud se podíváme na to nejoblíbenější, rozhodně neuděláte chybu, pokud si zobrazíte nejlepší hry pro kluky. U nich sami uvidíte, jak rozsáhlé množství jednotlivých titulů existuje a které patří právem mezi to nejlepší, co byste si měli zahrát i vy.

S bohatým výběrem souvisí i další důležité výhoda, kterou je široké spektrum jednotlivých žánrů. Podíváme-li se na ně konkrétně, můžete i v tomto segmentu najít hry akční, stejně jako třeba stejně jako třeba stolní. Nechybí ani oblíbené arkády, vyhledávané plošinovky, nebo hry pro kluky se sportovní nebo závodní tématikou.

Jednoduché hraní je samozřejmostí

Protože se jedná o flash hry, stačí vám k jejich hraní třeba jenom počítač nebo notebook. Není třeba ničeho jiného. Stejně tak se není třeba bát ani složitého ovládání. Dnešní webové klučičí hry lze ovládat třeba jenom několika klávesami na klávesnici, stejně jako třeba vaší počítačovou myší. I to je jeden z hlavních důvodů, proč jsou tak oblíbené. Není je samozřejmě nutné ani instalovat, jelikož si pohodlně najdete tu svou oblíbenou, kliknete a už můžete bez jakéhokoliv složitého nastavování hrát. Třeba dlouhé hodiny.

Cena? Samozřejmě zdarma

Zapomeňte na to, že byste za hry museli nutně platit. Flash hry byly, jsou a budou zcela zdarma. Nevyhazujte tak peníze za drahé tituly, které vás velmi brzy omrzí. Raději se podívejte na mnohem lepší možnosti, kam patří TOP online hry, a vyberte si takovou, kterou si můžete zahrát ihned. I to je logicky jedna z výhod, která s tímto herním segmentem souvisí. A je jedno, zda hledáte hru třeba na pár desítek minut na zabavení, nebo nějakou, u které se musíte soustředit třeba i dlouhé hodiny. I to hry pro kluky nabídnou.