Plánujete navštívit Valtice? Víme, co si nenechat ujít!

Valtice jsou jednou z mála oblastí, které jsou stále hojně navštěvovány turisty. Pokud i vy plánujete svou dovolenou na tomto místě, buďte si jisti, že ubytování Valtice najdete celkem snadno. V místě je mnoho možností, kde složit hlavu. A to i na několik dní. Jednoduší výlety totiž nedoporučujeme, jelikož turistických lákadel je zde více než dost. A jaké to jsou?

Vinné sklepy jsou základ

Počítejte s tím, že jedete navštívit oblast vína. A proto byste jeho ochutnávku rozhodně neměli vynechat. Vinných sklípků je zde celkem dost. Zvolíte-li si penzion ve Valticích, jistě vám jeho majitelé rádi doporučí dobrá místa. Třeba i podle sklípků vlastních. Neochutnat v tomto kraji vynikající víno by byl zkrátka a jednoduše hřích.

Zámek je dominantou

Ujít byste si neměli ani návštěvu místního zámku. Ten můžeme označit za jednu z hlavních dominant této oblasti a tak je jasné, že i sem by měly vaše kroky směřovat.  A to i proto, že je to významná památka UNESCO. Pokud vás zajímají další zajímavá fakta s tímto zámkem spojená, rozhodně vás zaujme i jeho rozsáhlost. Během prohlídky totiž navštívíte několik zajímavých míst, kam se řadí:

  • Letohrádek Belveder
  • Kaple sv. Huberta
  • Bylinková zahrada

Zkuste i Národní zemědělské muzeum

Ideální cíl ve chvíli, kdy do této oblasti plánujete vyrazit i se svými dětmi. I když klasická expozice je nemusí příliš zajímat, je dobré zmínit, že součástí muzea je i rozsáhlá expozice určená především dětem. Týká se přírody a svou zajímavostí rozhodně zaujme děti různorodého věku. Buďte si jisti, že i ty vaše.

Podívejte se do minulosti

I tu můžete ve Valticích poznat. Muzeum železné opony je tím místem, kam by v případě zájmu měly směřovat vaše kroky. Poznáte zde vše, co se týká služby, která byla spojena s místní státní hranicí, a to především v letech 1951 až 1989, kdy bylo cílem udělat z ní absolutně neprostupné místo.