Jak si léto na horách opravdu užijete? Přinášíme rady a tipy

Léto strávené na horách je každoročním cílem pro celou řadu turistů. Letos jich pak na hory míří o to více, zejména v souvislosti s aktuální situací okolo koronaviru a souvisejícími zhoršenými možnostmi pro cestování do zahraničí. Mnoho lidí se tak rozhodlo letošní léto strávit raději v klidu v naší vlasti. A rozhodně to neznamená, že byste se museli omezovat, protože Česko nabízí spoustu krásných míst na horách na čerstvém vzduchu, která stojí za to navštívit. Jak si letošní léto na horách opravdu užít?

Relaxace a zábava

Každý vyráží na hory za něčím jiným. Pokud chcete relaxovat, můžete využít nejrůznějších wellness zařízení či lázeňských areálů. Pokud vás užije na vodní radovánky, lze vyzkoušet koupaliště nebo bazény či stále populárnější koupací biotopy. Rozhodnete-li se zvolit letos třeba ubytování Jeseníky, okolí vám přináší mnoho těchto a dalších možností pro dokonalý odpočinek i zábavu. Vyrážíte s dětmi? Volte takové ubytování, v jehož okolí jistě oceníte takové atrakce, jako je: 

  • Dětské hřiště
  • Skatepark

Využít lze také okolní klidné vodní plochy, které mohou být jako stvořené zase třeba pro stále populární paddleboard. Některé místa jsou zase vhodná pro jiný druh zábavy a lze se zde oddávat sportovnímu rybolovu. Aktivně se můžete bavit při mnoha dalších aktivitách, jako je tenis, volejbal, minigolf a jiné.

Turistika a poznávání okolí

Patříte-li více mezi ty, kteří rádi poznají místo a okolí, kde se ubytovali, potom můžete pochopitelně využít rozličných turistických tras. Třeba stylové ubytování Kouty nad Desnou je ideálním výchozím bodem pro nejrůznější cyklistické výlety. Horská cyklistika nabídne celou řadu zajímavých cyklistických tras, které vás doslova chytnou a nepustí. Přispěje tomu rozhodně nádherná okolní krajina a výhledy, které umí vykouzlit jen příroda Jeseníků.

Petr Nimmrichter
+420 777 121 043
info@ubytovanikouty.com