Co dělat, když se na vašem pozemku „zalíbilo“ náletovým dřevinám?

Pokud máte chatu či chalupu, na kterou z nejrůznějších důvodů nejezdíte příliš často, jedním z překvapení, které na vás po příjezdu čeká, je poněkud zanedbaná zahrada, kterou v době vaší nepřítomnosti osídlily nejrůznější náletové dřeviny. Jinými slovy malé stromky a keře, jejichž semena se na váš pozemek dostala vzduchem a uchytila se. Odstranit je není nemožné, ale vyžaduje to čas a úsilí.

Zbavte se nejrůznějších stromů a keřů, které na svém pozemku nechcete

Kromě času, odhodlání, energie a úsilí, boj s náletovými dřevinami svépomocí vyžaduje také nejrůznější zahradnické vybavení, především pily, sekery či křovinořezy. Lepší tak někdy je, především pokud váš pozemek trápí velké množství náletových dřevin a zároveň jsou některé prostory ne úplně snadno dostupné, využít nabídky některé ze specializovaných firem, které vám s odstraněním pomohou. Likvidace náletových dřevin s jejich pomocí bude mnohem snazší a rychlejší.Tyto firmy jsou totiž vybaveny speciální technikou, zejména nejrůznějšími lesními frézami, traktory či malotraktory, jejímž prostřednictvím je likvidace efektivní a rychlá a kterým běžně dostupné nástroje, které si můžete zakoupit, nemohou konkurovat. Často je součástí jejich služeb také likvidace odstraněného materiálu, například odvozem, ale i pálením či štěpkováním.

Pařezy ani kořeny nemusejí být problém

Tyto firmy navíc často nabízejí i další služby, které pomohou váš pozemek zkulturnit. Jednou z těchto služeb je frézování pařezů a půdy – rekultivace. Tuto službu oceníte především po odstranění vzrostlejších stromků, kdy lze odstranit kořeny až do hloubky několika desítek centimetrů. Následně pak můžete vyfrézované části plochy nechat dorovnat a zasít na ně směs trávy. Během krátké doby se tak váš pozemek může proměnit k nepoznání a vy na něm zcela jistě budete chtít trávit mnohem více času a soustředit se na snazší zahradnické práce či na něm jen relaxovat. 

LUKÁŠ DUBA / +420 605 767 482 / info@sluzby-levne.cz / https://www.sluzby-levne.cz/