Čekáte miminko? Nezapomeňte na pohodlné oblečení

Těhotenství je pro každou ženu velmi zajímavým obdobím. Má i svá negativa, ale převažují hlavně klady, které jsou spojeny s tím, že žena na svět přivede nový život. I během těhotenství je třeba myslet na co největší pohodlí. Jak na to? Vybírejte ve správném segmentu.

Těhotenská móda nabídne vše potřebné

Ten segment, na který byste se měla zaměřit, nese označení jako těhotenská móda. Výrobci v segmentu oblečení již pochopili, že nastávající maminky mají trochu jiné potřeby, čemuž je přizpůsobena i nabídka. Ta je celkem rozmanitá a nabídne vše potřebné. Nyní, s nástupem podzimu, to může být třeba těhotenská bunda, která vám umožní bez obav vyjít ven i při chladnějším ranním nebo večerním počasí jsou však i jiné možnosti, které vás dokážou zahřát.

Jaké jsou hlavní unikáty?

Když se na daný segment oblečení podíváme komplexně, je třeba říci, že se oproti klasickému v některých ohledech liší. A to hlavně proto, že těhotenské oblečení má být určené maminkám s bříškem, které hledají primárně co možná největší pohodlnost. Zkrátka a jednoduše se chtějí cítit dobře. S ohledem na to jsou jednotlivé modely nejenom navrhovány, ale jsou také vyráběny. Když jde o konkrétní specifika, patří se:

  • Odpovídající střihy
  • Větší volnost
  • Důraz na přírodní materiály

I těhotenské oblečení může být sexy

Být nastávající maminkou neznamená, že byste měla svoje bříško schovávat, nebo snad že byste se měla stranit. To rozhodně ne. Daný segment módy je navrhovaný tak, aby podpořil krásu každé maminky a aby ukázal, že i ona může být sexy, stejně jako může být elegantní. Jasným příkladem za všechny jsou stále velmi populární těhotenské šaty. A je jedno, zda hledáte lehčí model na poslední teplé dny, nebo spíše něco elegantního, co si vezmete na večeři se svým partnerem i manželem. Správně navržený střih se vaší postavě dokonale přizpůsobí.

Volte těhotenské oblečení z těch správných materiálů

Čeká vás jedna z nejkrásnějších událostí v životě? A to taková, že na svět přivedete nového potomka? Pokud ano, je nejprve nutné zvládnout fázi těhotenství. Ta je mimo jiné spojena i s tím, že se změní vaše postava. A tomu je třeba přizpůsobit váš šatník. Dnes už není problém pořídit těhotenské oblečení, které je kvalitní, pohodlné a slušivé. Pokud takové vybíráte, doporučíme se zaměřit i na správné materiály. Jaké to jsou a budou?

Bavlna

Jenom těžko byste hledala známější klasiku, než je právě bavlna. Jedná se o přírodní materiál, který má velmi dobré vlastnosti. Bavlna může být v různé kvalitě, a tak platí, že čím je lepší, tím lépe. Takové oblečení bude nejenom pohodlné, ale bude také velmi kvalitní. Stejně jako u řady jiných přírodních materiálů, ani zde se nemusíte obávat různých negativních reakcí při kontaktu s pokožkou. I když bude citlivější, vyrážky určitě nehrozí.

Len

Na tento materiál si jistě vzpomenete, až se budete společně se svým potomkem dívat na známou pohádku – Jak krtek ke kalhotkám přišel. Není to ale jenom materiál z pohádek, jelikož len je dalším přírodním materiálem, který doporučíme. Oblečení pro těhotné, které je z něho vyrobené, podobně jako u bavlny nadchne svou pohodlností, kvalitou, ale i tím, že se nemusíte bát ani při dlouhodobém nošení různých vyrážek, nebo například ekzémů.

Viskóza

I když to může na první pohled vypadat, že tento materiál není přírodní, opak je pravdou. I viskóza spadá do naší kategorie doporučovaného oblečení. A to proto, že móda z něj vyrobená je také pohodlná a velmi příjemná pro vaši pokožku. V praxi se jedná o látku, která je vyrobena na bázi regenerované celulózy. A tak je základní surovinou buď samotná bavln, nebo to může být také dřevo. I tuto cestu vám jako nastávající mamince můžeme doporučit.

Jak vybrat správné těhotenské oblečení?

Jste těhotná? Gratulujeme! Jistě se těšíte na to, až na svět přivedete nový život. Během tohoto období na vás čeká mnoho změn, které souvisí i s tím, že se vám změní postava. To nezapomeňte zohlednit při výběru správných šatů. Dnes už existuje těhotenské oblečení, díky čemuž výběr není tak složitý, jak tomu bylo dříve. Podívejte se s námi na to, co je dobré při výběru dokonalého outfitu zohlednit.

Správný střih je základem

Pamatujte, že pokud čekáte miminko, budete mít stále větší těhotenské bříško. A tomu musíte přizpůsobit právě výběr vašeho oblečení. Proto jen při výběru těhotenské módy třeba myslet hlavně na správný střih. Takový, který vám i s bříškem dokonale sedne a o kterém lze také říci, že vám bude maximálně pohodlný. Pozitivem je, že současní návrháři i výrobci těhotenské módy přesně vědí, co maminky potřebují.

Jak je to s materiálem?

I ten při výběru zohledněte. Dobré je pamatovat na to, že v době těhotenství se může objevit i zvýšená citlivost vaší pleti. Proto příliš nedoporučujeme materiály, které jsou plné uměliny. Jejich složení poznáte buď podle štítku, nebo podle konkrétního popisu při nákupu v eshopu. Když máme doporučit směr, kterým se dívat, doporučujeme držet se těchto tří konkrétních pravidel:

  • Vsaďte na přírodní materiály
  • Látka by vám měla být příjemná
  • Materiál by měl být prodyšný

Outfit volte podle počasí

Léto je tady, což je ideální doba vzít si kraťasy a tričko, pokud hledáte oblečení na volný čas. Když chcete vypadat zajímavě a elegantně, potom zkuste také tuniky, nebo i stylové letní těhotenské šaty. A co do chladnějších dní? Mohou to být například osvědčené těhotenské kalhoty, nebo také legíny. A jestliže radost z těhotenství teprve očekáváte a plánujete si ho na zimu, není problém pořídit na současném trhu třeba svetr, stejně jako stylový kabát, nebo také bundu.

Elegantní těhotenská móda je hitem – jak na správný výběr?

Jste těhotná? Gratulujeme. Kromě radostných okamžiků mohou nastat také drobné komplikace spojené s tím, že musíte obměnit svůj šatník. Naštěstí je dnes elegantní těhotenská móda dostupnější, než tomu bylo dříve. I díky tomu máte jistotu, že můžete celkem hravě vybírat z bohatého výběru možností, které současný trh nabízí. A na co se při výběru zaměřit? Přinášíme důležité tipy.

happymum.cz 2Výběr velikosti je snadný

Prvním krokem při výběru je rozhodně určení správné velikosti. Pamatujte, že vaše tělo se během těhotenství nejenom celkově zvětší, ale hlavně je třeba počítat také s vaším bříškem. Pokud nechcete při výběru udělat chybu, je dobré používat tabulky velikostí a správným přepočtem zjistit, jaké těhotenská móda je pro vás ta pravá. Běžné standardizované číslování je totiž u těhotenské módy spojeno s velikostmi většími, a to hlavně s ohledem na obvod:

  • Přes prsa
  • Přes boky

Přírodní materiály dominují

Vybírat je určitě třeba i podle materiálu, ze kterého je oblečení vyrobeno. Pamatujte na možnou zvýšenou citlivost vaší pokožky. Proto jsou se správným výběrem spojeny výhradně přírodní materiály. Sem se řadí nejenom bavlna, ale může se jednat mimo jiné také o bambusové vlákno. To je nejenom přírodní, ale je také ekologické a velmi příjemné k pokožce. Navíc se pyšní vysokou kvalitou a skvělým vzhledem.

S ohledem na událost

Správný výběr by měl být spojený také s událostí, na kterou se chystáte. Hledáte-li pohodlné oblečení na doma, jsou teplákové soupravy volbou, která nezklame. V rámci praktičnosti však lze vybrat i oblečení určené na období po narození dítěte – takzvané kojící. Stejně tak vás může potěšit také neméně vyhledávaná luxusní těhotenská móda, která může být spojena nejenom s elegantními večerními šaty, ale i s šaty svatebními. Tento sortiment doplňují i klasické šaty letní, nebo stylové halenky.

Čekáte miminko? Přizpůsobte tomu svůj šatník

Také prožíváte ono radostné období spojené s tím, že již brzy budete maminkou? Pokud ano, nezapomeňte přizpůsobit svůj šatník změnám, které se dotýkají vaší postavy. Žijete v moderní době, díky čemuž si můžete být jista tím, že těhotenská móda zaručeně uspokojí vaše požadavky. Pokud se na možnosti podíváme blíže, rozhodně vás zaujme aktuální široký výběr. Ten čítá jak klasiku v podobě kalhot, triček, tunik nebo halenek, tak umí nabídnout i elegantní večerní šaty, stejně jako stylové sukně a řadu dalších věcí. V tomto směru rozhodně zklamána nebudete.

happymum cz halenka redKvalitní materiály jsou samozřejmostí

V době těhotenství se může objevovat zvýšená citlivost pokožky. To vám přirozeně také nemusí vadit, jelikož současné těhotenské oblečení je spojeno i s používáním skutečně velmi kvalitních materiálů. Základem je na dotek velmi příjemná a také dobře funkční bavlna. To ale není jediná možnost, jelikož stejně tak lze vybírat i módní kousky z bambusových vláken, které jsou skvělou volbou i pro ekologicky zaměřené ženy. Samozřejmostí jsou i jejich špičkové kvalitativní vlastnosti.

Dokonalé střihy a designy

Neopomíjejme ani další pozitivum současné těhotenské módy. Tou jsou její střihy. Jasně ukazují, že i s bříškem lze vypadat neodolatelně a sexy. Jsou navrhovány tak, aby se vaší postavě dokonale přizpůsobily. Opomínat nesmíme kromě střihu ani bohatý výběr zajímavých designů. V souvislosti s probíhajícím létem tak můžete vsadit na pestré světlejší motivy, které jsou pro dané období hitem.

Jít ale můžete i zcela individuální cestou. Pokud si těhotenství doslova užíváte, vtipná trička jsou možností, jak to můžete dát vědět celému světu. I jejich výběr je více než široký. Zde nesmíme opomenout, že mohou být skvělým tipem na dárek i pro nastávající maminku. Pokud ve svém okolí nějakou máte, zkuste ji potěšit právě velmi zajímavým kouskem.