Jak přepravit elektrokola vlastním vozem? Vyzkoušejte nosič kol na tažné 

Přemýšlíte, že byste si letos na dovolenou vzali s sebou také svá elektrokola? Pro jednoduchou a bezpečnou přepravu elektrokol, doporučujeme použít nosič kol Thule Epos. 

Vyrazte prozkoumat krásu přírody v sedle svého elektrokola také na dovolené

Rádi jezdíte na kole a přemýšlíte, že byste prozkoumali krásu přírody také na vaší letošní dovolené? Cyklistika je stále oblíbenějším sportem, a díky nekonečným možnostem, které nabízí právě elektrokola, si jí oblíbili všechny věkové kategorie i ti, kteří zrovna nepatří mezi vrcholové sportovce. 

Proč si nedopřát výlet na kole také u vašeho dovolenkového letoviska? S kvalitním nosičem kol na tažné zařízení můžete přepravit svá těžká elektrokola i k moři nebo do vysokohorských oblastí, bez starostí a bezpečně. 

Jaké výhody má nosič kol na tažné zařízení? 

Nosiče kol na tažné zařízení představují ideální způsob, jak přepravit i těžká elektrokola na místo určení. Protože jsou kola umístěna v zadní části vozu, přeprava i s plně naloženým nosičem nemá prakticky žádný vliv na jízdní vlastnosti vašeho vozu ani na spotřebu paliva. Nosiče kol na tažné zařízení mohou přepravovat jedno až čtyři kola současně. Moderní nosiče kol umožňují také přepravu těžkých horských kol a elektrokol. Mezi nejoblíbenější nosiče kol na tažné zařízení pro přepravu elektrokol patří například cyklonosič Thule Epos

Nosič kol vybírejte podle počtu kol, které budete převážet

Víte, že budete přepravovat maximálně dvě kola, nebo potřebujete prostorný nosič, který převeze až čtyři kola současně? Při výběru kvalitního nosiče kol na tažné zařízení je třeba vzít v úvahu, kolik kol budete nejčastěji převážet. Protože se jedná o poměrně vysokou investici a nosič kol na tažné zařízení vám poslouží mnoho sezon, je lepší, vybrat prostornější nosič

Ty nejmenší nosiče kol převezou jedno až dvě elektrokola. Pokud se však sejde více elektrokol, zjistěte si, zda je pro takovou zátěž vámi vybraný nosič kol homologovaný. Maximální množství pro přepravu na tažném zařízení jsou čtyři. Kvalitní nosič kol Thule Epos má vysokou zátěž pro jednu kolejnici a to až 30 kg. 

Výhody přídavného adaptéru 

Pokud budete potřebovat přepravit další kolo navíc, hodit se vám bude adaptér pro přepravu dalšího kola. Opět je zde nutné apelovat na bezpečnost. Ačkoliv adaptér umožňuje převoz dalšího kola na tažném zařízení, pozor při jeho výběru. Obvykle mají adaptéry nižší maximální hmotnost. Adaptéry Thule vynikají vysokou hmotností, proto jsou doporučovány i pro přepravu těžkých horských kol či elektrokol. 

Výhodou nosiče kol Thule Epos je možnost dokoupení dalších přídavných doplňků. Například nakládací rampou si usnadníte mnoho času a úsilí při nasazování a sundávání kol. Přídavný Držák na opravu kol zase promění cyklonosič v praktický koutek pro rychloopravu vašeho kola. 

Bezpečí i na dlouhých cestách

Cyklonosič na tažné zařízení je skvělou volbou i pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří lpí na designu a praktičnosti. Nosič kol Thule Epos je konstruktéry z dílny Thule vyvinut tak, aby svým designem upoutal pozornost. Navíc díky inovativnímu rychloupínacímu systému je instalace nosiče na tažné a připevnění kol k nosiči tak snadné! 

Uzamčení nosiče k tažnému a kol k nosiči zamezí odcizení ve chvíli, kdy se od svého vozu vzdálíte. Rychloupínací systém s přezkami a dlouhými popruhy pak jednoduše obepnou ráfky vašeho kola tak, že se kolo na nosiči nemá šanci pohnout ani o milimetr.

Instalace nosiče kol na tažné nezabere déle než minutu. Co oceníte na tomto nosiči nejvíce při instalaci, je možnost převozu nosiče k vozu pomocí ergonomické rukojeti a koleček. Praktická cestovní taška chrání nosič před znečištěním. Složený nosič vypadá jak designové cestovní zavazadlo, což oceníte ve chvíli, kdy jej převážíte například v hotelu. 

Instalace na tažné je velmi jednoduchá. Stačí nacvaknout a zapojit elektroinstalaci. Jednoduchým stisknutím tlačítka nosič rozložíte a je připraven k použití. Naložení a vyložení kol můžete díly prostoru mezi jednotlivými kolejnicemi (25 cm) v provést v libovolném pořadí.

Převezte svá kola kamkoliv potřebujete

Letní počasí je tady, což pro všechny milovníky cyklistiky znamená jednu jedinou věc. Vzít svá kola a vyrazit na projížďku. Pokud jste i vy vášnivými cyklisty, jistě jste tak už učinili. Nikomu se však nechce jezdit stále ty stejné trasy a tak dříve či později nastane situace, kdy budete chtít jet i jinam, než je pouze okolí vašeho bydliště. Nastává tak otázka, jak svá kola převézt.

Samozřejmě tou nejpohodlnější a nejsnadnější metodou je autem. Nemusíte se bát, že byste svá kola museli rozebírat a skládat do zavazadlového prostoru, protože existují mnohem jednodušší metody, které si pochvalují cyklisté z celého světa. Jak už jistě tušíte, máme na mysli nosiče kol. Především potom ty, které jsou vyráběny značkou Thule, která patří mezi jednu z nejkvalitnějších na našem trhu.

Nosičů na kolo existují dva hlavní typy. Jedny jsou určeny pro převoz kol přímo na střeše vašeho vozu a druhý typ je určený pro montáž na tažné zařízení, a kola jsou tedy převážena přímo za vaším vozem. Samozřejmě závisí na každém z vás, jakou možnost zvolíte a jaké pro vás bude ta pohodlnější. Mnohem využívanější je především ten, který je určen k montáži na tažné zařízení. Vyniká nejenom svou lehkostí a odolností, ale hlavně jednoduchým systémem montáže. Stačí pouhé přesunutí páky do požadované polohy, a nosič je připravený pro nakládku kol. Mnoho lidí u tohoto typu namítají, že je značně nepraktický z důvodu nemožnosti dostat se do zavazadlového prostoru. To je možná pravdou u jiných nosičů, nikoliv však u značky Thule. Její nosiče lze vysunout a naklopit tak, abyste svůj kufr auta nejenom pohodlně otevřely, ale mohli cokoliv jak vyložit, tak naložit.

Samozřejmostí je i snadná nakládka samotných kol, jelikož je není nutné zvedat až na střechu, ale pouze několik desítek centimetrů. Ať už máte kola horská nebo trekkingová, pánská nebo dámská, můžete si být jisti, že díky univerzálnosti nosičů Thule budou vždy perfektně sedět. Jejich upevnění je otázkou několika vteřin a vám tak nic nebrání vyjet za novým poznáním. Každý tento nosič je navíc vybaven doplňkovými zadními světly, jelikož vaše kola mohou překrývat ty na vašem autě. Díky tomu je zajištěna i bezpečnost vás pasažérů, protože vůz za vámi tak v každé situaci uvidí, kdy začnete brzdit, nebo měníte svůj směr. Díky použití unikátních vysoce svítivých diod jste vidět i na velkou vzdálenost.

Při výběru samozřejmě volte takové provedení, které bude vyhovovat počtu kol, které chcete převážet. Nejčastěji existují nosiče s kapacitou dvou nebo tří kol. Pokud jste však čtyřčlenná rodina, můžete velmi snadno kapacitu zvýšit, a to dokoupením unikátního nástavce na další kolo. Nic vám tedy nebrání vyrazit vstříc novým zážitkům. Při převozu kol je samozřejmě nezbytná i jejich bezpečnost. A to jak při samotné cestě, tak i při zastavení na parkovišti. Nosiče jsou vybaveny speciálními zámky, díky kterým budou převážená kola vždy v bezpečí, a to i před možnými zloději. Máte tak stoprocentní jistotu, že je v pořádku dovezete tam, kam potřebujete.

Nejenom shrnutými výhodami, ale i mnoha jinými se může značka Thule pyšnit. Díky tomu se krátce po svém uvedení na trh stala jedničkou v oblasti převozu nejenom sportovního vybavení, a to jak pro jednotlivce, tak rodiny či skupiny sportovců. Švédská kvalita a preciznost je k vidění na každém použitém dílu, a spolu s jedinečným designem je každý z výrobků velmi žádaným artiklem. Jinak tomu není ani u nosičů kol Thule, které zvláště v letním období trhají statistiky prodejnosti. Nestůjte tedy stranou a sami vyzkoušejte, proč si tyto nosiče zasluhují být označovány jako jedny z nejlepších, které jsou na světovém trhu k dostání.

Nosič kol na tažné zařízení

Pro bezpečnou přepravu jízdního kola je nejlepší nosič kol na tažné zařízení. Manipulace s tímto zařízením je velice jednoduché a snadná a nosič kol na tažné zařízení je zároveň skladný a v případě nepotřeby se neplete. Pokud si koupíte nosič kol na tažné zařízení, rozhodně tím nic nezkazíte. Spíše naopak si v klidu užijete výlet na jízdních kolech, aniž byste museli mít zbytečné obavy o bezpečnost a přepravu.

Jak ale vybrat nejlepší a nejvhodnější nosič kol na tažné zařízení? Prodejci nabízejí většinou samé kvalitní nosiče, takže potom co si ověříte kvalitu, musíte vědět, kolik kol má unést váš nosič kol na tažné zařízení. Mnoho lidí ocení nosič kol na tažné zařízení, který nabízí přepravu jednoho jízdního kola. Jedná se například o typ Thule EasyBike 948-1. Nejčastěji se prodávají typy uzpůsobené pro dvě kola. Například typ Thule EuroClassic G6 928 LED, který se snadno připevňuje pouze pomocí páky, nebo Thule EuroRide 940, který nabízí praktické textilní pásy. V nabídce se dají najít i varianty uzpůsobené pro přepravu 3 kol. Konkrétně nosič kol na tažné zařízení typu Thule EuroClassic G6 929 LED, který nabízí mimo jiné i LED světla a snadno se přichycuje pomocí páky. Dalším speciálním typem je varianta pro elektrická kola, která bývají většinou těžší, což vyžaduje jiné požadavky na přepravu. Nosič kol na tažné zařízení pro elektrokola je Thule EuroPower 915.

Důležitou věcí, na kterou nesmíte zapomenout, je SPZ značka. Jelikož český zákon říká, že SPZ značka má být jasně vidět, je nutné přemontovat originální SPZ značku na nosič kol na tažné zařízení. Pod nosičem totiž není původní značka vůbec vidět. K těmto účelům se nabízí příslušenství v podobě plastové reflexní SPZ, která se dá zakoupit spolu s nosičem.

Nosiče kol na tažné zařízení

Cestování autem s jízdními koly bývá značně obtížné, a proto je dobré vlastnit kvalitní nosič, který vám usnadní mnoho starostí a zajistí nejbezpečnější jízdu. Nosiče kol na tažné zařízení jsou výbornou volbou díky snadné manipulaci. Pokud máte nosič kol na tažné zařízení přimontovaný, je otázkou chvilku umístit kolo na nosič a vyrazit na bezpečnou cestu. Při sundávání je to také velice jednoduché, hlavně díky tomu, že nosiče kol na tažné zařízení jsou umístěné víceméně nízko, takže na ně snadno dosáhne každý.

Jestliže si chcete pořídit nosiče kol na tažné zařízení, je nezbytným předpokladem, aby vaše auto mělo tažné zařízení, na které se tyto nosiče připevňují. V dnešní době to nebývá problém. Většina aut má své tažné zařízení, popřípadě se dá dodatečně přikoupit. Nemusíte se ani bát, že by vám jízdní kola odřela karoserii vozu, protože nosiče kol na tažné zařízení drží kola v mírné vzdálenosti od karoserie, takže nehrozí kontakt. Při výběru je důležité zohlednit, jestli hodláte přepravovat dvě nebo čtyři kola a vybrat podle toho určitý typ nosiče. Nosiče kol na tažné zařízení jsou vyráběné z kvalitních a pevných materiálů, které zaručují stabilní a velice bezpečnou přepravu. Ani v případě, že s sebou žádné kolo nepovezete, nemusíte se bát, že by vám nosič překážel. Nosiče kol na tažné zařízení jsou totiž sestrojené, aby se daly přiklopit k autu a nebránily otevírání zavazadlového prostoru. Pokud rádi jezdíte na kolech a momentálně vybíráte nejvhodnější nosič, jsou nosiče kol na tažné zařízení tou nejlepší volbou. Manipulaci s tímto přepravním systémem zvládne naprosto každý, a navíc vám zaručuje naprosto bezpečnou a jednoduchou přepravu. Teď už vám jenom zbývá najít kvalitního prodejce a vybrat si typ, který vám bude vyhovovat.